{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Prasówki

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w nagłych sytuacjach może nam ogromnie uprościć życie. W jaki sposób budować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza przeszłość wiążąca się z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą historię finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką historię?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów oraz parę informacji odnośnie zakupów na raty uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich sytuacji głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments