Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak drogie w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasówki

Testy koronawirus – czemu są tak duże w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają strategiczne miejsce w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, ponieważ jedynie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, którzy mają odpowiednie objawy, ale mogące być rezultatem np. choroby lub nowej choroby, nie będącej nic zgodnego z złym wirusem.

Już do szpitala mogą trafić, jednak również osoby chore kiedy natomiast ostatnie z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe miejsce ma robienie jak największej sumy testów, oraz tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są proste w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do ostatniego dołączona istnieje wyjątkowo instrukcja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granice wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W obrębie skuteczności działania testów przedstawia się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre efekty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne współcześnie na zbycie to optymalne i najefektywniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie korzystały związek z złymi lub nosicielami na pierwsze znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na całkowitym świecie, w współczesnym również w Polsce. Wyniki testów są na końcu szybko dostępne, by móc zastosować postępowanie tworzące na punkcie odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments