Rozliczenie online PIT

Rozliczenie online PIT 2019

Prasówki

Rozliczenie online PIT 2019 – Od dziś rozliczanie i kierowanie deklaracji PIT 2019 w Urzędzie Skarbowym jest mocno popularne. Wystarczy wziąć z usługi dostępnej na e-pity.pl i złożyć pit online. By to przygotować, nie trzeba być specjalistą w prawie podatkowym, Wystarczy dojazd do Internetu a możliwości wychodzące z PIT-11. W kierunku poznania szczegółów, zapraszamy do wprowadzenia się z poniższym artykułem.

PIT przez internet

Składanie deklaracji podatkowej przez Internet z dowolnym rokiem zdobywa na pozycje. Wyraźny wzrost notuje się przede wszystkim wśród składających deklarację PIT-37, które dzięki internetowym dokumentom i zasobom do wykonywania deklaracji stoją się bardzo surowsze niż raz. Poza tym, składając deklarację przez Internet nie musimy się martwić o możliwość wykorzystania z pomocy, rozliczenia wspólnie z partnerem, możliwości złożenia deklaracji jako rodzic samotnie wychowujący dziecko, czy koniecznością złożenia załączników, bowiem całe te drogi są już dostępne, a do złożenia PIT-u wystarczy jedno kliknięcie za pomocą którego deklaracja zostaje automatycznie przesłana do stosownego Urzędu Skarbowego.

Program

Strona PIT 2019 zawiera e-pity, jakie są – co bardzo istotne w badaniu poprawności deklaracji, na bieżąco aktualizowane, to nie ma obaw, że wyślemy przypadkowo do Urzędu nieaktualny druk. Jednocześnie formularz istnieje tak zrobiony, że bez znajomości zagadnień podatkowych, damy radę samodzielnie, a co najistotniejsze, poprawnie wypełnić zeznanie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, i Twój e-pit, zostanie wykonany zgodnie z przedstawionymi przez Cienie danymi automatycznie w wygodnych rubrykach. Dodatkowo program sam dokonuje odpowiednich wyliczeń. Dzięki temu dochodzimy pewność, że nie popełniliśmy żadnych błędów rachunkowych. Jednocześnie, wykorzystując tego układu, sam podpowie nam jaki dokument musimy dokonać a których dokumentów możemy potrzebować przy jego wykonywaniu. Kolejną zaletą składania deklaracji za pośrednictwem programu, jest uniknięcie kolejek, które zawsze napotykamy w okresie rozliczeń w Urzędzie Skarbowym, i możliwość złożenia deklaracji nawet poza godzinami pracy Urzędu. Dodatkowo złożenie złożenia w postaci elektronicznej przyspiesza uzyskanie zwrotu podatku.

Przygotowany PIT

Zgodnie z wprowadzonymi ułatwieniami, liczącymi na pierwszym przygotowaniu deklaracji przez Urząd Skarbowy, zapisując się w programie, otrzymujemy już wstępnie wypełnioną deklarację. Wystarczy tylko sprawdzić jej poprawność, dokonać ewentualnych, koniecznych korekt oddać do Urzędu Skarbowego. Po wysłaniu deklaracji, automatycznie otrzymamy Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które winniśmy przechowywać przez okres 5 lat, ponieważ istnieje wówczas całe potwierdzenie złożenia deklaracji w okresie.

Termin złożenia deklaracji

Pamiętać należy, że na złożenie deklaracji PIT-37 mamy czas do dnia 30 kwietnia 2020 r. włącznie. Stanowi wówczas czas obowiązujący zarówno składających zeznanie podatkowe w dawnej, papierowej formie, kiedy również otrzymujących z rozliczenia PIT-u 2019 online. Jednocześnie e-pity traktują tą przewagę, że można je zdać po godzinach pracy Urzędu skarbowego, zatem złożenie i nadawanie deklaracji PIT-37 za 2019 r. 30 kwietnia o godzinie 23.59 będzie utrzymywane za złożenie deklaracji w terminie. Dzięki temu otrzymujemy na etapie i nawet uświadomienie sobie upływu momentu w zeszłej chwili nie spowoduje żadnych, grożących konsekwencjami opóźnień, szczególnie, że plan działa silnie i pewnie.

Formularz

Wypełnienie formularza PIT jest niesłychanie proste. Wymaga bowiem wprowadzenia danych wymaganych przez organizm, który automatycznie je uzupełni i przygotuje obliczeń. Następnie należy sprawdzić poprawność wprowadzonych możliwościach i wysłać deklarację. Do ostatniej funkcji nie potrzebujemy nawet podpisu elektronicznego, bowiem tożsamość badana istnieje na bazie danych osobowych obejmujących imię, nazwisko, datę urodzenia, numer NIP lub PESEL oraz kwotę przychodu płynąca z informacji PIT za 2018 r. Zatem zdanie jest szybkie i niezbyt wymagające.

sprawdź teraz Rozliczenie online PIT

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments