Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W przypadku dużo z nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do prac fizycznej. Nie przypominając już nawet o stałym spacerze na nowym powietrzu… Co znacznie, w semestrze zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie wyłącznie do pytania o jakość fizyczną, lecz i do wyglądu swej skóry. Na wesele wiosna jest świetnym sezonem na to, aby wrócić do kondycje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w semestrze zimowym, że być inny przebieg. Wiele zależy tutaj także z rodzaju problemów skórnych, kiedy i społecznej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby mającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto jeszcze pokazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można zaczerpnąć z niewielu innych zabiegów, bo ich wykonywanie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Gdy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która przyjmie na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najodpowiedniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, lub zatem silny wybór a ewentualnie można je sprawić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest naprawdę ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w czasie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli lecz nie jest własnych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z polskiego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do największych zabiegów w owym stanie zdaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego spowodowania obraca się innego typu kwasy, które, w relacji od typu i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą tworzyć mniejsze albo wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwoli nie wyłącznie na spędzenie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i pobudza rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją zakończyć chociażby w przypadku cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika zbiera się także w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy także w terapiach, jakich obowiązkiem jest cała poprawa wyglądu cery. Sposoby tego rodzaju idą na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która liczy na pełnym wejściu w piłkę wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej podstawowych zalet jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z liczni ciała, szczególnie narażonych na złe działanie warunków atmosferycznych w semestrze zimowym, są dłonie. To dziś na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z tematem wysuszonej i zmęczonej skóry w miejscowościach dłoni, jedynym podejściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są używane w terminie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego terenu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments