Regenerujące minerały

Regenerujące minerały apteka

Prasówki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wybierane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w tokach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu czyste zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących intensywny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem i pozostałe pierwiastki śladowe są konieczne do harmonijnego funkcjonowania. Biszofit właśnie te tematy zawiera. Z serii kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn także nowych szkodliwych substancji. Dzięki właściwościom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest wyjątkowo prosta oraz niezwykle funkcjonalna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, zaś w szczególności niedobór magnezu robią nie tylko ciągłe zmęczenie. Stanowi więc wielu większe konsekwencje, gdyż negatywnie oddziałuje na realizowanie wielu układów wewnętrznych swego ciała.

Poziom magnezu w naszym układzie nie wpływa jedynie na poprawę jego formy. Zawiera on oraz duże właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po aktywnym dniu powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort powiązany z dalekim wysiłkiem psychofizycznym. Ujawnia się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu jest jedną z najbardziej wydajnych metod jego uzupełniania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie swego ciała po prostym dniu lub innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, i nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę stanowi nie tylko przydatna w stosowaniu, lecz i bardzo skuteczna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do cali ról po przebytych kontuzjach.
Jak daleko regenerować ciało po prostym dniu?

Należy wziąć ciepłą kąpiel. Tylko nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli stworzyć sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z trudną wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i pogrążyć się w współczesnej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie chodzi dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie odczuwalna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energia, a dolegliwości zmniejszą swoje oddziaływanie. Płatki magnezowe można wykorzystywać również, jeżeli w sukcesu spuchniętych i słabych stóp. Mała część płatków z letnią wodą w misce przekaże im ulgę oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z systemu.

Dla osób, które nie posiadają wanny, możliwe jest łączenie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli daje ją nawilżoną i odprężoną.

W postaci, gdy mięśnie lub stawy potrzebują szybkiej interwencji w chorych miejscach, lub po prostu jest potrzeba swego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z zwykłym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość bardzo się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje te do zrealizowania domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie surowca i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diet magnezowej ważną pracą jest czerpanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz wiadomość o tym, skąd pochodzą surowce zastosowane do ich pracy. Ważne jest zarówno, aby produkty posiadały certyfikaty dopuszczające je do biegu na kraju Unii Europejskiej.

Więcej wiedzy o kosmetykach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na stronie Regenerujące minerały

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments