Przelew na złe konto. Oto co możesz zrobić

Przelew na złe konto. Oto co powinieneś spowodować aby bank zwrócił ci pieniądze.

Prasówki

Przelew na złe konto. Oto co możesz spowodować aby bank zwrócił ci pieniądze. Pomyłkowo wpisałeś niewłaściwy numer konta i pieniądze przekazane zostały do niewłaściwego adresata. Oto co możesz osiągnąć by poprawić naszą sytuację.

Przelew na złe konto. Oto co możesz spowodować aby bank zwrócił ci pieniądze.

Zły przelew – zobacz, co możesz spowodować
Że wszystkiemu chociaż raz w utrzymaniu zdarzyło się zrobić niewłaściwy przelew. Wcześniejsze przepisy na ostatni punkt były niezrozumiałe i niezbyt chroniły wykonawcę nieodpowiedniego przelewu. Jednak w kwietniu 2018 roku prezydent podpisał nowelizację ustawy o usługach finansowych. Za sprawą tych zmian zniknęły problemy płynące z przelewu pieniędzy na krótkie konto.

Przelew na krótki numer konta
Wcześniej omyłkowy przelew na nieodpowiednie konto był źródłem wielkich problemów. Na koniec skrajnych sytuacji klienci banków zostawaliśmy w współczesny droga naprawdę pokaźne sumy. Działo się tak, bo nie istniał żaden mechanizm zmuszający przypadkowego adresata do zwrotu środków. Dzięki zmianie, właśnie z powrotem nasze pieniądze otrzymać można choćby w toku paru dni.

Kłopoty z przelewami działały na przykład przedsiębiorców, którzy omyłkowo kopiowali cały zły numer konta jakiejś drugiej osoby. Dochodziło również do pomyłek cyfr w pozornie prawidłowym numerze albo do błędów pochodzących z pojawienia się numeru konta w produktach drukowanych. Brak procedury działania w takich formach nierzadko zapobiegałby ich odzyskanie. Powracała do ostatniego jeszcze tajemnica bankowa, zgodnie z jaką nie było szans poinformowania autora przelewu o tym, do kogo trafiły pieniądze. Blokowało to a dojazd do drogi sądowej.

Po zmianach w 2018 roku osoba, która zauważy błędnie przeprowadzony przez siebie przelew, musi poinformować o tym bank lub SKOK. Ta placówka będzie uznawała 3 dni na poinformowanie adresata o braku i konsekwencjach braku zwrotu sposobów w procesu 30 dni. Środki przelewane będą na specjalnie uruchomiony rachunek techniczny, przez co obie strony zachowają anonimowość. Po wpłynięciu pieniędzy na konto techniczne, w toku pewnego dnia roboczego staną one posłane na konto wykonawcy nieprawidłowego przelewu. Ma zatem przyśpieszyć całą procedurę, a przede wszystkim chronić obie strony. Jedną – przed brakiem zwrotu jej pieniędzy a dodatkową – przed brakiem anonimowości.

Skutki braku zwrotu gotówki
Jeżeli osoba, która otrzymała na swoje konto nienależące do niej pieniądze nie zwróci ich z własnej decyzji w ciągu 30 dni, bank lub SKOK mają obowiązek przekazania tych informacjach wykonawcy przelewu. Ten wystąpić może na drogę sądową. Przepisy, na podstawie jakich można dochodzić swoich praw, dotyczą bezpodstawnego wzbogacenia się. W niniejszym sukcesu odpowiedni wyrok być będzie obecnie w gestii sądu. Odbiorca nieprawidłowego przelewu, który pieniędzy nie zwolni z własnej woli, zostanie do ostatniego zmuszony wyrokiem sądu a nadal będzie potrzebował wziąć koszty procesu.

To Rzecznik Finansowy dał impuls do zmiany dawnych przepisów. Podstawą do obecnego istniały skargi zgłaszane przez pokrzywdzone osoby, które pomyliły numer konta w trakcie wykonywania przelewu i przewidują się oszukane brakiem ofercie ich odzyskania.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments