Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak prawidłowo je zaaranżować?

Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na proste dobre ubarwienie, dosyć często chciane są do uprawy w własnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które przeznaczamy na domowych pupili, no i rybki potrzebują określonych warunków do utrzymania prawidłowej formy i zdrowia.

Bardzo znaczącym jest, aby dostarczyć im jako najlepsze warunki do wzroście – dzięki temuż będziemy potrafili bawić się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom dobre warunki do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to grona bardzo niekorzystne – chcą one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W sferach rybki często ulegają dezorientacji i spotykają w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia dodaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba klientów istnieje znaczniejsza, akwarium powinno mieć co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, należącymi do unii ryb labiryntowych, natomiast więc znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć odpowiednio zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Pamięta toż i kolejną zaletę – chroni ryby przed za dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w zwykłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto postawić na kilka roślin, jakie będą wykonywały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe elementy podłoża, jak skały w trudniejszym kolorze. Zapewni nam to wymarzone warunki do analizie tych ciekawych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na dowód z glonów). Należy także wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrzymania jej właściwej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments